Lidé mají stále ještě dobré srdce.

středa 21. prosinec 2011 08:20

Již druhý ročník dobročinného bazaru se konal v sobotu 10. prosince 2011 v AUX Café na Starém městě v Táboře. Tentokráte výtěžek akce pomůže Vladimíru Novotnému, sportovci a muzikantovi, upoutanému vinou komplikované nemoci na vozík. Peníze mu pomohou ke koupi vozíku nového, lehčího, který bude jeho aktivitám a potřebám vyhovovat daleko víc.  

Poděkování za sympatický nápad a bezchybné provedení  akce patří Oksaně Osadča a Lence Želivské. Příjemným zážitkem byla účast „prodavačů“ z řad některých představitelů a zastupitelů města Tábora v čele se starostou Jiřím Fišerem a místostarostkou Olgou Bastlovou. Prodávaly také známé osobnosti Starého města malíř Teodor Buzu, šéfkuchař hotelu Nautilus Martin Svatek, manažer a hudebník Richard Dušák nebo čokoládová lady Petra Kovandová. Největší talent ve smlouvání o cenách (přesněji řečeno handlování) pak prokázal ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý. Ale i ostatní byli skvělí. Za barem s přehledem a se svým typicky sympatickým úsměvem obsluhoval majitel kavárny Josef Németh, kterému po celou dobu asistovala velice příjemná kolegyňka.

Nejskvělejší však byli místní občané, přátelé, kamarádi a kamarádky, spřízněné duše a empatičtí sousedé z blízkého i vzdálenějšího okolí, kteří jako obvykle nezklamali a dorazili v hojném počtu. Zřejmě v obavě, aby na ně ještě něco zbylo. A co bylo možno zakoupit ?  Vlastně všechno možné. Již týden před tím v neděli 4. prosince se přijímaly různé věci, které  lidi ku prospěchu  dobročinné akce rádi oželeli. Artikl byl velice rozmanitý. Lidé tak přinesli různé oblečení a doplňky oblečení jako šály, klobouky, šátky, dále pak bižuterii, ozdoby, šperky, sklo, vázy, dózy, keramiku, zrcadla, svícny, deskové hry, kabelky, dekorační látky a předměty, knihy, obrázky, lampičky, lampy, cédéčka, DVD, květiny v květináčích, kočárky ..  Prostě spoustu věcí a věciček, které všechny ani nelze vyjmenovat. Jak již bylo řečeno: všechno, vyjma velkých a objemných těles, které by se do útlé kavárničky jen stěží poskládaly. Motorová vozidla proto nebyla ani tentokráte žádoucí.

„Prosíme, již nenoste žádné další zlaté šperky, diamanty a ani jiné předměty z vzácných kovů či drahé kameny. A ani žádné mince“, úpěnlivě prosily obě organizátorky této chvályhodné akce. Nakonec byly po delším přemlouvání vyslyšeny. To, co se sešlo, bylo uloženo do velké, dřevěné kádě, která byla později snesena několika silnými muži hluboko do útrob sklepení domu. Prý na horší časy, až bude radnici ouvej.

Dobročinný bazar byl ve svém výsledku velice úspěšný. Celkem bylo z rukou lidí s dobrým srdcem vybráno a předáno do rukou potřebných asi 45000 korun. Vše se stačilo odehrát v sobotu mezi desátou a osmnáctou hodinou. Vladimír byl z větší části po celou dobu akce přítomen. Ten, kdo ho po očku sledoval, byl s největší pravděpodobností zaskočen jeho optimismem a chutí do života. Jeho entuziazmus mu lze jenom závidět.

Nešlo však pouze o dobročinnou akci. Sešli se lidé dobré vůle, kteří si před nastávajícími svátky, u skleničky či šálku dobré kávy nebo čaje, dobře popovídali. A to je také v dnešní době hodně důležité.

To, že si lidé dokážou  navzájem v nelehkých chvílích pomoci a v dobrém na sebe myslet, je ve srovnání se stále více a více se prohlubujícím nihilismem dnešních politiků, velkou věcí a příjemnou realitou.

 

Kamil Žárský
Bazar.
   

Vybírat je z čeho.
   

Zájem je veliký.
   

Prodává místostarostka Olga Bastlová.
   

Majitel kavárny Josef Németh sleduje dění v bazaru.
   

Dění je přítomen i Vladimír.
   

Vlevo Oksana (nechtěla se usmívat), vpravo úsměvavá Lenka. Obě však sluníčka.
   


Kamil Žárský

Kamil Žárský

Člověk si musí najít svou cestu. Nezřídka ji hledá celý život. Můj úhel pohledu může být dost ostrý.

„Naše přirozená povaha potřebuje pohyb: úplný klid - to je smrt.“ BP

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora